Gayrimenkul Hukuku çok geniş bir hukuk alanını kapsamaktadır. Dünya çapında gayrimenkul hukuku hukuk bürosu, bu kapsamda kişilere yardımcı olmaktadır. 

Gayrimenkul Hukuku ve Kira Hukuku Nedir? 

Gayrimenkul hukuku ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir ancak genel olarak bu iki hukuk dalı oldukça detaylıdır.

Bu bakımdan kişiler sadece kendi ülkelerinde değil farklı bir ülkede bulunduklarında da gayrimenkul hukuku konusunda hukuki destek almalıdır. Hukuk büromuz alanında uzman avukatları ile Türkiye Gayrimenkul & Kira Hukuku konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Dünya Çapında Gayrimenkul Hukuk Bürosu

Gayrimenkul Hukuku, medeni hukukun bir parçasını oluşturan bir alandır. Eşya hukuku bölümleri içerisinde önemli bir alan olarak görülmektedir. Bu yönüyle toplumun her kesimini ilgilendiren bir yapıya sahiptir. Gayrimenkul Hukuku, ev, arsa, bina ve daire gibi alt başlıklarla ilgilenmektedir. 

Gayrimenkul Hukuku’nun temelini oluşturan “mülkiyet hakkı” Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ile koruma altına alınmıştır. Gayrimenkul Hukuku alanında faaliyet gösteren hukuk büromuz, bu alanda uzman avukatları ile sizlere aradığınız çözümleri sunmaktadır.

Gayrimenkul Hukuku oldukça geniş bir alandır ve tapu iptal ve tescil davaları da bu alanın kapsamına girmektedir. Tapu iptal süreci ile ilgili bilinmesi gereken konular arasında aşağıda listelenen hususlar yer almaktadır:

 • Tapu iptal davası, tapu sahibi olan ve tapuyu hukuka aykırı olarak elde ettiği iddia edilen kişiye karşı açılır.
 • Davanın olumlu sonuçlanabilmesi için hangi yönlerden hukuka aykırı olduğu konusunda gerekli bilgilendirmenin yapılması gerekmektedir.
 • Tapu iptal davasında, kişilerin uygulama adımına geçebilmesi için mahkeme kararının kesinleşmesi gerekmektedir.
real estate leasing law - kira hukuku

Tek bir kişiden hisseli arsa tapusu satın alınması ve sonrasında diğer hissedarların haklarının kötüye kullanılması nedeniyle tapu iptal davası açılabilir. Gayrimenkul sözleşmeleri hukuku avukatları olarak bu alandaki ihtiyaçlarınızda size yardımcı olabiliriz.

Türkiye’de Gayrimenkul ve Kira Hukuku

Gayrimenkul avukatı konu ile ilgili detaylı hizmet vermektedir. Bu kapsamda müvekkilin haklarının korunması için kişinin müdahil olacağı davanın hangi mahkemenin yetki alanına girdiği konusunda bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Genel hatlarıyla bu alandaki dava konuları aşağıdaki gibidir:

 • Bir gayrimenkulün tapu işlemleri ve bu konuda ortaya çıkabilecek sorunların her biri,
 • Kira sözleşmesinin hazırlanması, ev sahibi ve kiracılık ilişkisi
 • Türkiye’de vatandaşlığı olmayan yabancıların mülk edinme aşamaları,
 • Gayrimenkul alım satımından kaynaklanan hususlar

Hukuk büromuz gayrimenkul hukuku alanında faaliyet gösteren avukatlar olarak sadece Türk vatandaşlarına değil, yabancı müvekkillere de yardımcı olmaktadır. Bir yabancı olarak Türkiye’de gayrimenkul hukuku konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Gayrimenkul ve Kira Hukuku Neleri Kapsamaktadır?

Ticari gayrimenkul avukatı bu konuda detaylı hizmet vermektedir. Hukuk büromuz genel olarak gayrimenkul ile ilgili tüm davalarda müvekkillerine hukuki hizmet vermektedir. Bu çerçevede ele alınan davalardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • İzale-i şüyu davası
 • Tapu iptal ve tescil davaları
 • Haksız el atmanın önlenmesi davaları 
 • Uygun fiyat durumları
 • Geçit hakkı davaları
 • Tespit vakaları
 • Önalım hakkı davaları

Ayrıca, Türkiye gayrimenkul hukuku konusunda uzman avukatlarımız aracılığıyla farklı gayrimenkul davaları da ele alınmaktadır. Bir yabancı olarak bu alanda hukuki destek almak isterseniz iletişim numaramız üzerinden bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Haksız el atmanın önlenmesi davası da bu konuda verilen hizmetler arasındadır. Öncelikle gayrimenkul kullanıma açıldığında söz konusu mülkün sahibinden onay alınması gerekmektedir. Bu en temel kuraldır. Mülk sahibinin rızası olmadan alanın kişiler tarafından kullanılması ya da kendi hakimiyetleri için kullanmaları dava açmak için yeterli sebepler arasındadır.

İngilizce Konuşan Türk Gayrimenkul ve Kira Avukatları

Her ülkenin kendi içinde oldukça ayrıntılı olan kendi kanunları bulunmaktadır. Bu nedenle kişilerin herhangi bir konuda hukuk hizmetine ihtiyaç duymaları halinde hukuk bürolarına başvurmaları gerekmektedir. Davalar her zaman yasal süreçlere uygun olarak yürütülerek uzman avukatlar sürecin başından sonuna kadar tüm süreç boyunca müvekkillerine destek olmaktadır.

Gayrimenkul ve Kira Hukuku Türkiye hukuk bürosu olarak müvekkillerimize bu hukuk dalında çözümler sunmaktayız. Hukuk büromuz sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan yabancı uyruklu kişilere de destek vermektedir.

Gayrimenkul avukatı ücreti dava türüne göre değişiklik gösterebilmekte olup, bizimle iletişime geçerek bu hususta bizden bilgi alabilirsiniz.